Základné informácie nastavenia e-mailových klientov pre zákazníkov spoločnosti Antik computers & communications s.r.o.

POP3 server: pop3.antik.sk
SMTP server: smtp.antik.sk
Prihlasovacie meno: celá Vaša e-mailová adresa (napr. uzivatel@netkosice.sk)
Prihlasovacie heslo: Vaše tajné heslo
Poznámky: e-mailový server podporuje aj SSL zabezpečenie

Nastavenie emailového klienta Outlook Express

V tejto časti podrobne popíšeme nastavenie e-mailového klienta Outlook Express v slovenskej verzii. pre zákazníkov firmy Antik computers & communications s.r.o..


 
1. aplikáciu Outlook Express spustíte jedným zo spôsobov:

kliknutím na ikonu v panely rýchleho spustenia vľavo dole pri ponuke ŠTART

vyhľadaním ikony v ponuke ŠTART > PROGRAMY >  
dvojitým kliknutím ľavým tlačidlom myši na ikonu aplikácie, v prípade, že sa nachádza na pracovnej ploche2. Po prvom spustení aplikácie je potrebné nastaviť emailový účet. Najprv si zvolíme z hlavného menu voľbu Nástroje.

3. Z ponuky menu Nástroje vyberte položku kontá.

4. V tomto istom okne stlačte ľavým tlačidlom myši tlačidlo Pridať.

5. V ponuke Prida ť vyberieme Pošta.

6. V novootvorenom okne Vaše meno, do políčka Zobrazované meno napíšete Vaše meno alebo nick (prezývka), ktorý sa bude zobrazovať adresátom v hlavičke e-mailovej pošty. Myšou zvoľte tlačidlo Ďalej >
 

7 . Do políčka E-mailová adresa napíšte celú Vašu e-mailovú adresu a zvoľte tlačidlo Ďalej >

8. Do políčka Server prichádzajúcej pošty (POP3 alebo IMAP) zadajte pop3.antik.sk a do políčka Server pre odchádzajúcu poštu (SMTP) zadajte smtp.antik.sk , pokračujte stlačením tlačidla Ďalej >


9. Do políčka Meno používateľa e-mailu napíšte Vašu celú e-mailovú adresu a do políčka Heslo napíšte Vaše tajné heslo a pokračujte stlačením tlačidla Ďalej >

10. Toto je posledný krok sprievodcu základného nastavenia e-mailovej schránky v programe Outlook® Express®. Tlačidlom Dokončiť ho ukončíte a stiahnete e-maily k sebe do počítača.

Tým je proces nastavenia emailového konta, prímanie a odosielanie pošty dokončené. Postup písania novej emailovej správy a iné funkcie a nastavenia získate z nápovedy ku aplikácii Microsoft Outlook Express (položka Pomocník z menu hlavného okna).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nastavenie emailového klienta Microsoft® Windows® Mail v prípade, ak sa prihlasujete do schránky z mimo siete spoločnosti Antik computers & communications s.r.o.

11. Dôležité je spraviť ešte jedno natavenie. Postupujte podľa kroku 2. - 3. a následne pokračujte v okne Internetové kontá. Kliknite na vytvorené konto pop3.antik.sk


 

12. Po označení e-mailového účtu v riadku Pošta, kliknite na tlačidlo Vlastnosti

13. Po otvorení okna pop3.antik.sk - vlastnosti, zvoľte záložku Servery

14. V záložkeServery, v položke Server odhcádzajúcej pošty zaškrtnite políčko Server požaduje overenie a potvrďte tlačidlo OK .